III Bieg Charytatywny w Areszcie Śledczym w Lublinie

W ramach obchodu XXX lecia działalności Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie poraz trzeci wraz z Aresztem Śledczym oraz Instytutem Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego współorganizowaliśmy bieg Charytatywny "Biegnij z Hospicjum". Wśród startujących, poza grupą osadzonych, znaleźli się także m.in. lokalnych urzędów, przedstawiciele służb mundurowych, Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Dobrego Samarytanina, wykładowczyni Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, czy też ojcowie kapucyni. Lubelską jednostkę penitencjarną reprezentował natomiast kpr. Jacek Białas, funkcjonariusz działu ochrony.
         Jak relacjonuje wspólorganizator por. Rafał Paczos: "Łącznie na starcie biegu stanęło 32 zawodników, którzy pomimo mocno niesprzyjających okoliczności (bardzo wysoka temperatura) przez 45 minut dzielnie i ambitnie rywalizowali w duchu fair play. Zapewne energii do ukończenia biegu dodawała świadomość szlachetnego celu, który mu przyświecał. Finalnie gospodarze biegu okazali się, na niwie sportowej, niezbyt gościnni. Pierwsze miejsce zajął funkcjonariusz Aresztu z dużą przewagą wyprzedzając 2 osadzonych, którzy uzupełnili miejsca na podium zawodów. Najważniejszym, jak zawsze w tego typu zawodach, było to że nikt nie odniósł kontuzji a wszyscy uczestnicy biegu zgodnie stwierdzili, że jego atmosfera była bardzo dobra."

Serdecznie dziekujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia, zwłaszcza Dyrekcji Aresztu Śledczego, obecnemu w czasie biegu ppłk Jackowi Zwierzchowskiemu oraz wychowawcy por. Rafałowi Paczosowi. Dziękujemy wszystki uczestnikom, których nadludzki wysiłek był wyrazem solidarności z naszymi podopiecznymi. Cieszymy się bardzo, że bieg stał się wydarzeniem cylklicznym i liczymy na dalszej lata wspaniałej współpracy.

link do artykułu o wydarzeniu: https://kurierlubelski.pl/charytatywny-bieg-dla-hospicjum-na-terenie-aresztu-sledczego-zdjecia/ar/c11-14213779