Hospicyjne Pola Nadziei 2019-2020

Nasze Hospicyjne Pola Nadziei właśnie w pełni rozkwitły! Są one symbolem ruchu hospicyjnego reprezentowanego przez nas już od ponad 30 lat. Trzema głównymi celami akcji jest:
- szerzenie idei hospicyjnej
- pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla terminalnie chorych
- uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy

Akcję rozpoczęliśmy jesienią nawiązując współpracę ze szkołami lubelskimi, w których prowadziliśmy prelekcję na temat naszej działalności. Dziękujemy nauczycielom i uczniom Biskupiaka, ZS nr 1 im Grabskiego, LO im. Vetterów, LO nr XXIX im. mjr "Zapory", IV LO im. Sempołowskiej, SP w Sobianowicach, którzy włączyli się w zbieranie funduszy oraz akcję zasadzeń. Dziękujemy Pani Hannie Pawlikowskiej - Miejskiemu Architektowi Zieleni za wsparcie i posadzenie żonkili przy ul. Krańcowej. Dziękujemy firmie Garden Designers za pomoc przy przygotowaniu pól do nasadzeń, studentom Wydziału Ogrodnictwa UP oraz Fundacji Krajobrazy za nadzorowanie sadzenia. Wreszcie dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom, którzy w różnych formach zaangażowali swój czas w organizację i przebieg akcji. Wspólnie udało się nam zasadzić blisko 10 000 żonkili - na Wzgórzu Zamkowym, Placu im. Kaczyńskiego, przy ul. Krańcowej (rondo koło Makro) oraz na terenie szkół.

Ze względu na panującą epidemię nie odbył się planowany w ramach akcji, współorganizowany z Urzędem Miasta Lublin - Marsz Dobrego Samarytanina - pamięci papieża Jana Pawła II, a także zbiórki publiczne na rzecz naszego Hospicjum.

Jednak cieszymy się, że nasze Pola Nadziei tak obficie zakwitły. Mamy też nadzieję, że są dla Państwa miłym akcentem w tym trudnym czasie epidemii, a także promyczkiem tytułowej nadziei, że niedługo wszystko wróci do normy.

Hospicjum Dobrego Samarytanina 2020. Do góry