30-lecie Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Dobrego Samarytanina

W dniu 17 października 2019 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II obchodziliśmy Jubileusz 30-lecia działalności Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Dobrego Samarytanina. Uroczystośc została połączona z Diecezjalnym Świętem Służby Zdrowia.
          Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele akademickim, której przewodniczył JE ks. bp. Romuald Kamiński - Przewodniczący Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia Konferencji Episkopatu Polski. Msza uświetniona była śpiewem chóru akademickiego Uniwersytetu Medycznego oraz zwieńczona błogosławieństwem relikwiami bł. Hanny Chrzanowskiej. Po wspólnej modliwtwie udaliśmy się na aulę Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie po części oficjalnej rozpoczęła się konferencja naukowa, której tematem refleksji było jak przystanąć, towarzyszyć i wesprzeć naszych podopiecznych.
          Na koniec bliżej poznaliśmy osobę bł. Hanny Chrzanowskiej oglądając i wsłuchując się w spektakl pt. "Ja to widze w kolorze płomienia" jej dedykowany. Dziękujemy Wydziałowi Kultury Urzędu Miasta Lublin za sfinansowanie wydarzenia oraz artystom sceny krakowskiej na ręcę Pani Agaty Bernadt za wspaniały występ.

Dziękujemy wszystkim Partnerom, Patronom wydarzenia, przybyłym Gościom oraz całemu środowisku hospicyjnemu z Lublina i całej Polski. Pozdrawiamy Was serdecznie.

Teraz czekają nas kolejne lata pracy na rzecz naszych pacjentów. Liczymy na Waszą pomoc.

fot. ks. Rafał Pastwa